Sağlık Dostu Antialerjik Pijamalar

Sağlıklı bir hayatın en önemli ihtiyaçları arasında kaliteli uyku yer alıyor. Uyku kalitesine etki eden faktörler arasında ise ısı, ışık, ses gibi etmenler önemli rol oynuyor. Tıpkı konforlu bir yatak gibi uyurken giyilen giysilerimiz de sağlıklı bir uykuya etki ediyor. Sentetik ya da suni kumaşlardan üretilen pijama ve gecelikler başta terleme olmak üzere birçok rahatsızlığa neden olabiliyor. Bazı kişiler ise hassas cilde sahip olduklarından özellikle uyurken antialerjik ürünleri tercih ediyor.

Hassas bünyelerde alerjiyi tetikleyen unsurların başında; özellikle halı, kilim, yatak, yastık, yorgan, perde gibi yerlerde oldukça yüksek oranda bulunan maytlar geliyor. Sağlığı olumsuz yönde etkileyen bu küçük bakteriler, evdeki diğer odalara kıyasla, yatak odalarında daha fazla bulunuyor. Bu sebeple alerji riski yüksek olan kişilerin yatak, yastık, nevresim gibi gece giydikleri giysilere de dikkat etmesi gerekiyor.

 

Çok özel bir üretim tekniği ile vegan cupra kumaştan üretilen antialerjik pijamalar, bu hassas kişiler için kurtarıcı özellik taşıyor. İpeksi bir yumuşaklık taşıyan antibakteriyel vegan cupra kumaşlar; bakterilerin üremesini ve yaşamasını önlüyor. Kişi üzerinde alerji, enfeksiyon ve kötü koku gibi olumsuz etmenler yaratan bakteriler, bu özel kumaşta barınamıyor. Antibakteriyel olmanın yanında  klimatik özellikler taşıyan bu ayrıcalıklı kumaş, nefes alan yapısı ile sağlığı destekliyor.

 

Doğal pamuğun hijyenik özelliklerine sahip olan bu kumaşlardan üretilen pijamalar ipeksi şıklığın yanında yumuşaklığı, hafifliği, esnekliği ve antistatik özellikleri ile sağlık dostu olarak biliniyor. Tekstil sektöründe yeniliklere imza atan MereSleep markası altında sunulan antialerjik pijamalar farklı model seçenekleri ile beğeniye sunuluyor. Sağlıklı günleri, sağlıklı ve kaliteli bir uyku ile taçlandırmak isteyen herkes MereSleep’in özel pijamaları ile buluşuyor. MereSleep markalı antialerjik pijamalar ile siz de hem kendinize hem de ailenize ve sevdiklerinize sağlıklı uykular armağan edebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır