Pijamalarda Vegan Cupra Şıklığı

Günlük hayatımızın birçok alanında olduğu gibi tekstil sektöründe de doğayı koruyan ürünler tercih ediliyor. Tekstilde çevreye saygılı ve insana dost üretim anlayışı, ekolojik dengenin korunmasına hizmet ediyor. İşte bu üretim anlayışının bir ürünü olarak doğan vegan cupra, yepyeni bir kumaş alternatifi olarak modaya yön veriyor.

Vegan denildiğinde her ne kadar aklımıza öncelikle bir beslenme alışkanlığı gelse de bu kavram artık kıyafetlerimizle de buluşuyor. Bilindiği üzere vegan tipi beslenme alışkanlığını benimseyenler, hayvansal kaynaklı hiçbir gıda maddesini tüketmiyor. Vegan kumaşlar üretilirken de hiçbir hayvansal madde kullanılmıyor. Çevreye zararlı herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan, sadece pamuk atıklarından üretilen vegan cupra kumaş, geri kazanım yöntemiyle elde ediliyor.

İnceliği, yumuşaklığı ve şıklığı ile ipeksi bir yapıya sahip olan bu kumaşlar, kimyasal madde içermediği için hem insan sağlığına yararlı pek çok özellik sunuyor hem de 2-3 ay gibi çok kısa bir süre içerisinde doğa içinde yok olabiliyor. Bu özel kumaşlar hiçbir kimyasal madde içermediği için  antialerjik, antistatik ve klimatik özellikler taşıyor. Yüksek sıcaklıkta yıkama ve ütüleme sürecinde aşınmayan; kuru temizlemeye ihtiyaç duymayan ve üzerinde deterjan kalıntısı bırakmayan bu kullanışlı kumaşın dokusu da hızlı kuruma özelliği taşıyor.

Yapısal özellikleri ile dikkat çeken vegan cupra kumaşlar, estetik görünümüyle de büyük beğeni topluyor. Tekstil sektöründe kullanımı günden güne artan vegan cupra kumaşlar, ekolojik özelliklerinin yanında cilde en yüksek hassasiyeti sunduğu için özellikle pijama ve geceliklerde tercih ediliyor. Nefes alan klimatize kumaş yapısı yanında kolay kullanım ve bakım özellikleri taşıyan bu seçkin kumaşlar, uyku kalitesini de artırıyor.

Sağlıklı ve son derece şık cupra kumaşlardan üretilen pijama çeşitleri; renk, desen ve model çeşitleri ile seçkin bir zevki yansıtıyor. Sahip olduğu vizyon ve modern üretim kalitesi ile tekstil ve moda sektöründe yepyeni bir kulvar açan MereSleep markası ile sunulan ürünler, tüketiciler için ayrıcalıklı bir alternatif oluşturuyor. Vegan cupra kumaştan üretilen MereSleep markası altında kısa kollu, uzun kollu, askılı ya da şortlu pijama kombinleri yer alıyor. Her zevke ve bedene uygun olarak sunulan pijama çeşitleri yaşamlarına kaliteli ayrıcalıklar eklemek isteyenleri bekliyor. Sağlıklı, konforlu ve son derece şık pijama seçimleri için siz de MereSleep’in ayrıcalıklı dünyasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır