Cupra Yeniliği ile Geceliklerde Yeni Trend

Sağlığına ve bakımına özen gösteren kişiler, giysi seçimlerine de dikkat ediyor. Günlük kıyafetler, iş kıyafetleri ya da özel gün ve davet giysileri gibi gece yatarken giyilen kıyafetler de kişinin kendisine ve yakınlarına verdiği önemi yansıtıyor. Uyku için gecelik giymeyi seçenler ise kıyafetin estetik görünümü kadar konforlu ve sağlıklı olmasına özen gösteriyor.

Kadınlar gecelik seçimlerinde ya ipek veya saten gibi çok şık, çok hafif ve yumuşak kumaşlı giysilere ya da %100 pamuk olan sağlıklı kumaşlara yöneliyor. Ancak saten vb. kumaşlı gecelikler terleme gibi sorunlara; pamuklu giysiler ise gece şıklığından taviz vermeye neden olabiliyor. Oysa ki tekstil sektöründeki inovatif yaklaşımlar sonucu geliştirilen özel bir kumaş, bu sorunların üstesinden geliyor. Sektörde vegan cupra olarak bilinen ve son yıllarda oldukça beğeni gören bu ürün, doğal ipeğe en yakın kumaş olması itibari ile dikkat çekiyor. Ancak üretim tekniği açısından hiçbir hayvansal kaynaklı hammadde içermediği için ipekten ayrışıyor. İpeğin sahip olduğu tüm özelliklerin yanında ek avantajlar taşıyan bu kumaş, sunduğu ayrıcalıklar ile tüm dünyada günden güne daha fazla değer görüyor. Üretiminde hayvansal ya da kimyasal kaynak kullanılmadığı için vegan ismini alan bu seçkin kumaş, bu yönüyle çevreci ya da vegan kişiler tarafından da özellikle tercih ediliyor.

 

Cupra kumaştan üretilen gecelikler özellikle ipeksi yumuşaklığı ile kabul görüyor. Ayrıca ipek kumaş gibi soğuk havalarda ısıyı tutarken; sıcak havalarda ısıyı dışarı taşıyor. Klimatize özellik taşıyan ve nefes alabilen yapıdaki bu kumaş, terleme yapmıyor ve tıpkı pamuk gibi teri emiyor. Antialerjik yapıda olduğu için hassas ciltli kişilerin ihtiyacını karşılarken; antistatik özelliği ile elektriklenmeyi önlüyor.

 

Tüm dünyada moda kulvarında yeni bir çığır açan vegan cupra kumaş teknolojisi, gecelik modasına da yön veriyor. Rahatlık ve konfordan taviz vermeyen, çevreye saygılı cupra gecelikler, zarif görünümü ile göze, kolay kullanım özellikleriyle mantığa hitap ediyor. Elde ya da makinede sadece ılık su ile temizlenebilen bu nadide giysiler, kolayca ütüleniyor. Türkiye’de MereSleep markasının ayrıcalıkları ile tüketiciler ile tanışan gecelikler, renk ve model alternatifleri ile farklı zevklere cevap veriyor. Siz de kendiniz veya sevdiklerinizi kaliteli ve elit bir gece şıklığı ile buluşturmak isterseniz, MereSleep farkı ile hayatınıza rahatlık ve şıklık katabilirsiniz.

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Gülnur Gül
23 Ocak 2021
Kumaşı, dokusu ve verdiği o rahatlık hissi inanılmaz. Rengi zaten muhteşem. Kendinizi ödüllendirmenin tam zamanı

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır